Liina lugu: tunnen häbi, et mul on kogu elu olnud vaid üks sekspartner

 (106)

Liina lugu: tunnen häbi, et mul on kogu elu olnud vaid üks sekspartner
Unsplash.com

„Oma neljakümne seitsmendale sünnipäevale lähenedes vaatan elus juba rohkem tagasi kui edasi, kuna minu eas vaevalt enam midagi suurt oodata on. Nutan taga oma poolikult elatud elu ja räägin töö juures naistele lugusid oma väljamõeldud armukestest,“ alustab oma lugu Liina.

Ma kasvasin üles sotsialismi ajal. Mu vanemad keelitasid mind ja mu venda hästi õppima ja eeskujulikult käituma, et nõukogude ühiskonnas hiljem edukad olla. Seda me ka tegime.
Kui keskkooli ajal pidudel hakkasime käima, püüdis ema omal moel meile rääkida tüdrukute ja poiste suhetest. Sain teada, et õige tüdruk peab olema tagasihoidlik ja ligipääsmatu, vend aga seda, et halbadest tüdrukutest tuleb eemale hoida.

Kui sain kahekümneseks, oli juba üleminekuaeg, ilmus „Maaja“ ja trükiti paljaste tüdrukutega plakateid. Ema rõhutas mulle, et tütarlapse esimeseks meheks peab olema tema seaduslik mees, üks ja ainus kogu eluks, ja et ei oleks "midagi niisugust" enne pulmi! Kuna olin kuulekas ja kodune tüdruk, kandis õpetus vilja. Olin ka ise seda meelt, et süütuse hoian sellele mehele, kellega jääme teineteisele truuks elu lõpuni. Et mees võiks mu puhtuse ja kõrge moraali üle alati uhke olla.

21aastaselt läksingi süütuna mehele. Mitte üüratust armastusest, vaid kainest kaalutlusest. See noormees oli just selline abielumehe tüüp - tagasihoidlik, sõnaaher, puhtusearmastaja ja välimuselt sümpaatne. Elas koos ema ja vennaga, aga tal oli ka vanaemast jäänud oma korter, kus pidime koos elama hakkama. Enne meie sissekolimist tahtis ta seal põhjaliku remondi teha.

Seotud lood:

Ühel õhtul otsustasin talle üllatuse teha ja viia talle sinna õhtusöögi. Korteris viibis lisaks mehele ka üks vanem naine. Olin üllatusest keeletu, aga mu mees tutvustas mulle teda jumala rahulikult kui oma ammust partnerit. Pärast kodus rääkis, et see naine on temast kaksteist aastat vanem ja lihtsalt tema seksiobjekt, sest minust olla tema temperamendi jaoks liiga vähe ja et mind kui süütukest tuleb treenida! Ta ütles, et vabal maal käibki elu nii ja et isegi pornonäitlejatel on kõigil ka eraelu.

Mina küsisin, et võib-olla oleks meil õigem kohe lahku minna, sest kes teab, kuidas minu treenimisega läheb. Ta uuris, kas see naine häirib mind. Kui ütlesin, et kogu see asi on mulle vastik ja vastuvõetamatu, kinnitas ta mulle, et armastab mind ja jätab selle naise.

Loe veel

Jättiski ja meie elu hakkas aina paremini edenema. Selles ma enam ei kahelnud, et ta mind tõesti armastab, sest minu ja kodu heaks tegi ta kõik. Kui sündis meie esimene laps, kandis ta mind sõna otseses mõttes kätel. Kogu tema hellus ja hoolimine võlusid mind rohkem kui seks, aga küllap oli ta ka viimasega rahul, sest enam ei sundinud ta mind tegema niisuguseid asju, mis olid minu meelest liiga siivutud. Seda, et ta kodust vahest kauem ära oli, ei pidanud ma mingiks patuks, sest teadsin, et tal on kaks sõpra, kellega nad olid juba kooliajast lahutamatud.

Kui mees ükskord ööseks koju ei tulnud ja tõi põhjenduseks imeliku autoavarii, kurtsin ämmale. Temaga olime me tegelikult võõrad ja ta elas maal koos mu mehe venna perega. Teadsin mehe jutu järgi, et noorpõlves oli tema vara leseks jäänud ema napsu armastanud ja tihti laste n-ö kasuisasid vahetanud. Mina sain sellest aru omamoodi - noor naine jäi kahe lapsega üksi ja otsis lihtsalt inimest, kes neid jalgele aitaks.

See oli meil ämmaga esimene hingepuistamise jutt, mis pani mind asju nägema teises valguses. Tema nimelt polnud oma poegi kunagi kasinuse jaoks kasvatanud ja pani imeks, et ma mehe võimalikust petmisest välja teen. Ta katsus mulle selgeks teha, et ega seks ole petmine ja meie perekonda ei ohusta ju miski.

Omaette seda teemat edasi seedides ei saanud ma millestki aru. Skandaali ma ei teinud, sest mul polnud ju tõendeid, et mees oleks valetanud. Natuke nutsin, aga lõpuks trööstisin end sellega, et olgu temaga kuidas tahes, mina võin igatahes siiamaani uhke olla, et peale tema pole minu voodis ühtegi teist meest olnud. Ja ei tule kah.

Tõelisest petmisest sain teada siis, kui laps hakkas aastaseks saama. Mees tunnistas lõpuks üles, et tal on juba mitu kuud armuke, aga seda ei maksa petmiseks pidada, sest minu juurest ei lähe ta ilmaski mitte ühegi naise juurde. Tõotas jälle, et jätab ta kohe maha. Ja mina muudkui uskusin, sest ta tassis mulle mitu kuud lilli ja polnud kodust kunagi kauem ära.

Järgmine lugu tuli päevavalgele siis, kui meie tütar kooli läks ja poiss oli alles paar kuud vana. Siis käis ta õhtuti ja nädalavahetustel linna ääres koos oma kahe sõbraga ühele rikkale maja ehitamas. Seal oli neil üks soojak nagu elamu, väga korralik. Majaomanik ise oli väga viisakas ja korralik mees ja mul ei tekkinud mingeid kahtlusi, et seal millegi muuga peale ehitustööde tegeldaks.
Aga ühel laupäeva õhtul, kui mu mees oli just helistanud, et ta ööseks koju ei tule, sest peab sõbra juures pidu, tuli nuttes ta sõbra naine. Pani ette, et me koos midagi välja mõtleksime, et see meie meeste „bardakk“ seal soojakus lõpetada. Ja jutustas, et meie mehed toovad sinna naisi. Tema olla seda ammu teadnud ja imestanud, miks mina midagi ette ei võta.

Öelda, et olin jahmunud, tähendaks mitte midagi öelda. Pidin peaaegu aru kaotama, kui too naine imestas, kas ma siis oma meest ei tea - ta olla siis päeval naisi meie kojugi toonud, kui ma teise lapsega haiglas olin.

Loomulikult läksime me südaööl koos sinna. Seal oli naisi rohkem kui kahele mehele, minu meelest üks hullem kui teine. Kõik loomulikult parasjagu purjus ja lusti täis. Tagantjärgi imestan ma kõige rohkem seda, et seltskond justkui ei ehmatanudki eriti ega hakanud laiali minema. Aga mina võtsin oma mehe käekõrvale ja tirisin koju.

Küsisin, kuidas ta julgeb mulle ja lastele veel üldse otsa vaadata, kui ta meid nii hirmsasti häbistanud on. Ma ei mäleta, mida kõike talle näkku karjusin, aga lõpetuseks ikkagi seda, mis mind kõige enam solvas: kuidas ta võis nii räpaselt käituda minuga, süütu neiuga, kellele tema oli ainuke mees maailmas.

Ja teate, mis ta selle peale kostis? Et ta vilistab minu süütuse ja puhtuse peale, et talle on vaja tõelist kamasuutra seksi, millest mina pole möödagi käinud... Et minuga magamine on nagu seksi karikatuur. Et mõelgu ma, mida tahan, või kui tahan, lähme lahku, aga tema ei kavatse veel nii peagi pilli kotti panna - tema jätkab naistega, kes naised on!

Tagantjärele mõtlen, kuidas ma selliste solvangute kätte küll surnult maha ei langenud. Ja kuidas ma ikka veel aastaid temaga magasin, kui ta selleks soovi avaldas. Alles nüüd saan aru, kui valesti ema mind kasvatas. Ja kui valesti mina edasi kasvasin. Tunnen ebamugavust ja isegi häbi, et mul on kogu elu jooksul olnud vaid üks partner. Kui praegusaja noortele kinnitaksin, et olen tänini maganud ainult ühe mehega, naeraksid nad mind välja.

Mehega pole me seniajani ametlikult lahus, aga tema elab siin ja seal, kus parasjagu saab n-ö kamasuutra seksi. Ma ei teagi, mida see tema mõistes tähendab.

Kellele ma nüüd rõhutan oma kõrget moraali ja inglipuhtust? Kellele seda vaja oli? Kahju on enesest. Nutan taga oma poolikult elatud elu ja räägin töö juures naistele lugusid oma väljamõeldud armukestest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare