Murelikuks teeb, et selles dieedis on korraga kaks väga ohtlikku asja – väga madal toiduenergia (500 kcal) manustamine ja hormoonpreparaadi kasutamine, mida kas süstitakse või pannakse tilkadena keele alla. HCG on hormoon, mida eritab arenev loode ja hiljem platsenta, et loode saaks piisavalt toitaineid. Dieedi loojad kinnitavad, et HCG aitab vähendada söögiisu väga väikese toiduenergia puhul.
HCG on küllalt kallis – kuu aega dieedi pidamist nõuab inimeselt ligi tuhat USA dollarit. Süüa soovitatakse ainult mahetoitu. Dieedi autorid lubavad, et kaal väheneb päevas kuni 400 grammi ja et inimene ei tunne mingit nälga. Ekspertide arvates võib see kujutada lisaohtu tervisele. HCG on keelatud toidulisandina, kuid kuna paljudes maades on HCG lubatud retseptiravim fertiilsuse raviks, võivad arstid selle saamiseks kirjutada retsepti. Selle dieedi muudabki ohtlikuks hormoonide suvaline manustamine, eriti koos sellise madala toiduenergiaga.
Dukani dieet. See dieet on väga populaarne Prantsusmaal, kus see olevat 1,5 miljonil prantslasel aidanud kaalus alla võtta. Inglise keelt kõnelevate inimeste hulgas on see dieet alles populaarsust kogumas.
Dukani dieediraamat ilmus Inglismaal 2010. ja USA-s 2011. aastal. See kõrge valgusisaldusega dieet lubab süüa üle 100 toidu ja koosneb neljast faasist.
- Esimeses faasis lubatakse süüa 72 valgurikast, kuid väherasvast toitu (taine liha, sink, kodujuust jms), mis tagab kaalu alanemise 2–7 päeva jooksul 2–3 kg. Ei ole vaja mingit toiduportsjonite piiramist ega energiakontrolli niikaua, kui sööd vaid “õigeid” toite. Lisaks veel kaerakliid ja päevas 2,5 liitrit vett.
- Teises faasis lubatakse süüa 28 vähese tärklisesisaldusega köögivilja (kurk, tomat, lehtsalat jms) ja kaalukadu kuni kilogramm nädalas.
- Edaspidi lubatakse veidi puuvilju, juustu, leiba ja teisi tärkliserikkaid toite.
- Viimases faasis lubatakse süüa, mida inimene tahab, kuid nädalas peab pidama ühe valgupäeva ja paar korda nädalas sööma kaerakliisid.
Dr Dukan kinnitab, et seda nõuannet järgides ei võeta kaalus kunagi juurde. Lubatud on kunstlikud magusained, äädikas ja maitseained. Ka kiire kõnd 20–30 minutit päevas kuulub dieedi juurde.
See dieet sarnaneb aastate eest väga populaarse Atkinsi dieediga, kuid on selle veidi leebem variant.
Dieedi puuduseks on liigne valkude ja vähene süsivesikute hulk, mis sunnib organismi tootma glükoosi aminohapetest. Süsivesikute puudumisel tekivad rasvhapetest ketokehad. Liigses koguses valgud koormavad ka maksa ja neerusid.
Monodieet. See dieet lubab nädalas kaalukadu 3–10 kg. Dieet seisneb selles, et päeva jooksul süüakse ainult üht toitu kõikidel toidukordadel, milleks soovitatakse arbuusi, tomateid, greipi ja teisi madala energiasisaldusega toite. Nende toitude tarbimiskogus ei ole aga piiratud. Soola, suhkru ja maitseainete lisamine on välistatud.
Selle dieedi järgijatele on iga toidukord nagu karistus, kuna toit on väga üksluine.
Tekib paljude toitainete defitsiit, organism nõrgeneb. Ohtlikuks võib saada ka naatriumi defitsiit, millega võivad kaasneda lihaste krambid, halvimal juhul isegi surm.
Atkinsi dieet on populaarseim valgurikas dieet maailmas. Toitumiskava on valgurikas, rasvarohke ning süsivesikutevaene. Originaaldieedis annavad saadavast toiduenergiast rasvad umbes 65%, valgud 25% ja süsivesikud 20%. Päevane soovituslik energiahulk on 1400–1500 ning kaalukaotuseks lubatakse keskmiselt 1,8–5,4 kg esimese 14 päeva jooksul. Dieet põhineb organismi taotluslikul ketoosiseisundisse viimisel.