Troopilised nakkushaigused jõuavad järjest sagedamini EestisseTroopilised nakkushaigused jõuavad järjest sagedamini Eestisse
Unsplash.com

Inimeste rändega kaasneva troopiliste nakkushaiguste leviku tõttu peavad arstid olema valmis ära tundma haigusi, mida seni on Eestis nähtud harva või nähakse esmakordselt.

Oma teadustöödes peamiselt troopilisele meditsiinile ja hügieenile keskendunud dr Mark Johnson rõhutas Tallinnas toimunud konverentsil, et inimesed reisivad erinevatel põhjustel aina rohkem, kuid paraku on jätkuvalt troopilisi haigusi, mis on meie igapäevases keskkonnas haruldased ja raskeloomulised.

„Seetõttu tuleb teha võimalikult palju ennetustööd ja tõsta inimeste teadlikkust, et sääraseid haigusjuhte vähendada,“ selgitas Johnson.

„Enne reisi tuleks end sihtkohas valitseva olukorra ja võimalike ohtudega kurssi viia ning käituda vastavalt, et haigustesse nakatumist vältida,“ lisas Johnson. „Vaktsineerimine ning hoolikas kätepesemine on peamised tegevused, mida nakatumise vältimiseks teha saame.“

Tegemist ei ole eestlaste jaoks sugugi kauge probleemiga – eestlasedki reisivad üha enam ning ka turiste käib Eestis üha sagedamini.

„Sellest tulenevalt peavad ka arstid olema valmis ära tundma haigusi, mida seni on Eestis nähtud harva või nähakse hoopis esmakordselt,“ lisas Ida-Tallinna Keskhaigla ravikvaliteedijuht dr Ene Mäeots. Seetõttu ongi tema hinnangul väga oluline tõsta nii tervishoiutöötajate kui tavainimeste teadlikkust võimalike rändega seotud nakkushaiguste teemal.

Alliks: Kliinik.ee

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare