"Aktuaalne kaamera" läheb pühapäeval eetrisse uuest moodsast stuudiost"Aktuaalne kaamera" läheb pühapäeval eetrisse uuest moodsast stuudiost
Priit Kuusk ja Astrid Kannel uues stuudios. "Krasnodar attraction" by

12. veebruaril läheb Eesti pikima ajalooga uudistesaade "Aktuaalne kaamera" esimest korda eetrisse uhiuuest moodsast stuudiost, mis asub renoveeritud ERRi uudistemajas ehk nn vanas raadiomajas. Esimesena vahendab uudiseid uuest stuudiost päeva esimeses „Aktuaalses kaameras“ kell 18.30 uudisteankur Priit Kuusk.

Loe veel

"Aktuaalse kaamera" uue stuudiokujunduse autor on Vahur Daum, uue eetrigraafika tegi Optimist Grupp ja muusika Janek Murd.
"Uudiste peamiseks märksõnaks on kiirus ning selleks, et tulla olulistel hetkedel kiiresti otse-eetrisse, oli vaja ka toimivat ja kaasaegsete lahendustega uut stuudiot," ütles "Aktuaalse kaamera" pearežissöör Rait-Roland Veskemaa .
Uudistetoimetus on viimasel ajal tegelnud palju sellega, et nii Tallinna toimetus kui ka korrespondendid Võrust Washingtonini saaksid tulla otse-eetrisse loetud minutitega ning nüüd toetab seda ka kaasaegne tehnoloogia ja visuaal. Kuivõrd "Aktuaalne kaamera" on oma erinevate saadetega täna eetris kõigis kolmes ERR-i telekanalis (ETV, ETV2 ja ETV+), on Veskemaa sõnul oluline toota neisse erineva visuaaliga saateid.
"Kasutame selleks kujunduses suuri LED-ekraane, vahetame graafikat ning kombineerime seda videopildiga," sõnas "Aktuaalse kaamera" pearežissöör.
ERRi uudistejuhi Urmet Koogi sõnul ehitati "Aktuaalse kaamera" uus uudistestuudio üles nullist ning koos uue tehnika ja tehnoloogiliste lahendustega. "Selle stuudio ehitamine oli suur väljakutse nappi ajagraafikut arvestades ning ma tänan südamest kõiki, kes sellele oma õla alla panid nii ERR-i seest kui ka väljastpoolt. Toimetuse suur väljakutse on nüüd need kaasaegsed võimalused ka kvaliteetse ja operatiivse sisuga täita," sõnas Kook.
Teleuudiste kolimine uudistemajja tähendab, et siiani kolmes eri hoones paiknenud teleuudised, raadiouudised ja veebiuudised asuvad nüüd kõik koos ühes majas.
"Aktuaalne kaamera" on Eesti vanim uudistesaade. Esimest korda oli see kavas 11. märtsil 1956. aastal ning kestis 35 minutit. Seda toimetas Raik Aarma, režissöör oli Grigori Kromanov, diktorid Kalmer Tennosaar ja Zinaida Madissova. Algusaegadel oli saade eetris kord kuus, seejärel kaks korda kuus ning siis juba igal nädalal. Alates oktoobrist 1958 kasvas "Aktuaalne kaamera" igapäevaseks.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

ELUTARGA TOP

Viimased uudised